Wzgórze Petrin


Na turystów, którzy zdecydują się wspiąć na 327-metrowe wzgórze Petrin usytuowane w centrum Pragi, czeka mnóstwo atrakcji. Trafić tutaj nietrudno, bowiem na wierzchołku szczytu wznosi się widoczna z daleka kopia wieży Eiffela – symbol Petřínskiego kopca.

Jak dotrzeć

Na górę można dotrzeć na dwa różne sposoby:

  • Zmęczeni napiętym programem zwiedzania miasta mogą z korzystać z kolejki linowo-terenowej, której dolna stacja znajduje się niedaleko mostu Legii (ul. U Lanove Drahy). Kolejka jest elementem systemu transportu miejskiego, tak więc obowiązują tam bilety, z których korzystać można także w metrze, tramwajach czy autobusach.
  • Osoby, które dysponują nieco większym zapasem sił mogą wspiąć się na wzgórze piechotą, korzystając z krętych, malowniczych alejek. Spacer najlepiej rozpocząć od strony Malej Strany, w pobliżu klasztoru na Strahovie.

Wieża

Zwiedzając Pragę można przez chwilę poczuć się jak w Paryżu. Wszystko to za sprawą pewnego architekta, który w 1891 roku z okazji wystawy światowej wybudował 60 metrową konstrukcję, z której w pogodne dni rozciąga się wspaniały widok na całe miasto. Na górę prowadzi 209 schodów.

Choć wieża jest 5 razy niższa od swojej starszej siostry, nie można odmówić jej osobistego uroku.

Wstęp:
normalny – 100 Kc, ulgowy – 50 Kc (dzieci 6-18 lat, studenci), dzieci poniżej 6 lat – bezpłatnie

Godziny otwarcia:

Styczeń – marzec: 10 – 18

Kwiecień: 10 – 19

Maj – sierpień: 10 – 22

Wrzesień, październik: 10 – 18

Listopad: 10 – 19

Grudzień: 10 – 18

Labirynt luster

Nieopodal wieży znajduje się labirynt luster, nazywany przez niektórych salą śmiechu. Drewniana konstrukcja pawilonu przypomina wyglądem część gotyckich fortyfikacji na praskim zamku. Oprócz zwykłych lsuter, których zadaniem jest zgubić odwiedzających w labiryncie znajduje się także 14 krzywych luster, zniekształcających obraz na różne sposoby.

Wstęp:

Osoby dorosłe – 50 Kc

Studenci, emeryci poniżej 70 lat, dzieci starsze niż 10 lat – 40 Kc

Emeryci w wieku powyżej 70 lat, dzieci młodsze niż 10 lat – 10 Kc

Zdjęcia